Społeczność: Facebook Twitter

Działania na rzecz regionu.

11 października w Biurze Poselskim Iwony Michałek odbyła się konferencja prasowa, podczas której Pani Poseł podsumowała swoją dotychczasową pracę, mówiąc o działaniach na rzecz naszego regionu. Oczywiście jak podkreśliła dobre efekty jej pracy to skutek prężnej współpracy z rządem i jego ogromne wsparcie.

Obok takich programów jak Czyste Powietrze czy Mieszkanie Plus, Iwona Michałek mówiła m.in. o dwóch dużych przedsięwzięciach jakimi są reforma gospodarcza i szkolnictwa wyższego. Jedna i druga już przyniosły dla naszego regionu wymierne efekty. Zaledwie 2 tygodnie po wejściu w życie rozporządzeń do ustawy o wspieraniu inwestycji pierwszym beneficjentem tych zmian została spółka Plastica – część Grupy TZMO S.A., działającej z powodzeniem od ponad 65-lat. Satysfakcja jest tym większa, że inwestycja ma charakter innowacyjny i związana jest z jednym ze strategicznym sektorów wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Z kolei tzw. Konstytucja dla Nauki, wprowadzająca m. in. nowy model skutecznego zarządzania uczelniami i gwarantująca zrównoważony rozwój szkolnictwa wyższego „przyniosła” także środki finansowe dla szkół wyższych. W sumie dzięki staraniom Iwony Michałek uczelnie regionu w ostatnim czasie otrzymały 116 080 000 zł w postaci obligacji na inwestycje.

DZ 1 dz 2 dz 3 dz 4

 

 

 

BIURA POSELSKIE IWONY MICHAŁEK

TORUŃ:
ul. Mostowa 27/2
87-100 Toruń